Zatím bouráme nejméně v historii. Zatím…

Autor: Redakce

Podle předběžných policejních statistik zemřelo od ledna do konce srpna 2016 při dopravních nehodách na našich silnicích 355 lidí, tedy o 56 méně než vloni. Historicky je to nejméně usmrcených od dob zavedení statistiky nehodovosti v historii České republiky. Doposud nejméně lidí zemřelo (376 osob) v roce 2013.V srpnu zemřelo 65 lidí, tj. o 2 méně než ve stejném měsíci vloni.

Národní strategie bezpečnosti silničního provozu předpokládá, že letos nesmí při nehodách přijít o život více než 465 lidí. To by znamenalo o 195 mrtvých méně vloni! Muselo by tedy dojít ke snížení počtu usmrcených o téměř třicet procent (- 29,5 %)! Zatím nejvyšší meziroční pokles (- 16,1 %) byl zaznamenán v roce 2009, naopak nejvyšší nárůst (+ 17,5 %) byl zaznamenán v roce 2007 (pozn. rok následující po zavedení bodového hodnocení řidičů).

Přestože se v součtu jedná o historicky nejnižší počet usmrcených osob, bilance fatálních následků dopravních nehod měla být ještě nižší. Pro měsíce leden až srpen byl stanoven plán: maximálně 293 usmrcených, z dosavadní bilance je zřejmé, že tento plán splněn není, jelikož zemřelo 355 lidí (+ 62, tj. + 21 %). Je evidentní, že Národní strategie v oblasti usmrcených osob nebude, bohužel, v letošním roce splněna.

Zdroj: ibesip.cz

Další články

Co dělat při požáru vozidla?

Projekt Ty to zvládneš ! Velké riziko ohrožení života nebo těžkého zranění v současném dopravním provozu ...