Šlapejte stejně, dojeďte dál. Už jste vyzkoušeli elektrokolo?

Autor: Redakce
Štítky:

Rádi jezdíte na kole, ale někdy vám zkrátka docházejí síly? Přemýšleli jste nad tím, že je možné si cestu na kole ulehčit, ale zároveň se aktivně hýbat? V posledních letech jsou elektrokola čím dál více populární. Jízda na elektrokole totiž propojuje aktivní pohyb s možností zvládnout terén a vzdálenosti, na které by síly na běžném kole kdekomu nestačily. Jsou navíc vhodná pro všechny věkové kategorie i úrovně fyzické kondice.

Pojďme si ale hned na začátek říct, že jezdit na elektrokole neznamená, že se jen posadíte a vaše kolo to odšlape za vás. Není to motorka nebo moped. Je to totiž perfektně vymyšlené. Budete se aktivně hýbat, spálíte nějaké kalorie, ale nestrháte se a nebudete po jízdě vypadat jako těsně před kolapsem.

Díky zabudovanému elektromotoru bude vaše jízda snazší a také do kopců to hned půjde lépe. Ale jak už jsme naznačili, stále budete muset hezky šlapat do pedálů. Letošní novinkou jsou elektrokola se středovým pohonem. Elektrokolo je úspornější a na baterii se stejnou kapacitou dojede dál. To, jak moc se budete namáhat, nebo naopak jak moc si to ulehčíte, si můžete snadno nastavit. Některá elektrokola mají třeba LCD displej umístěný přímo na řídítkách.

Teď už jen stačí vybrat si to správné kolo!

Možná jste měli o elektrokolech nějaké matné povědomí. Ale možná už netušíte, že i mezi elektrokoly si můžete vybírat podle různých kritérií. Například značka EasyBike vyrábí elektrokola v různých variantách podle toho, jaký typ jízdy a terénu cyklista preferuje. V nabídce mají kola horská, městská či skládací.

Jestliže jste sportovně založení a chcete zdolávat obtížné tratě, ideálním kandidátem je pro vás elektrokolo EasyBike EGO se středovým pohonem. Moderní středový pohon díky speciálním snímačům a inteligentní řídicí jednotce lépe reaguje na sílu šlapání a pocit z jízdy je tak mnohem přirozenější. Výhodou je také lepší vyvážení kola a tím i snadná ovladatelnost. Další výhodou této novinky je také přívětivá cena, díky níž jsou elektrokola se středovým pohonem této značky dostupnější i široké veřejnosti.

Pokud na kole rádi brázdíte lesy a louky, oceníte i další modely horských elektrokol EasyBike s pohonem v zadním náboji. Jedná se o technicky jednodušší řešení, které vás navíc potěší velmi příznivou cenou. Bez problému s nimi zdoláte opravdu každý kopec a díky dostatečné kapacitě baterie s ním najedete až 100 km. Raději však znovu připomínáme, že je to pořád jízda na kole a neznamená to, že z jízdy úplně vyškrtnete sportovní aktivitu a nebudete muset šlapat.

Pro ty z vás, kteří spíše popojíždíte po městě, kolo využíváte k cestě do práce nebo na nákup, bude ideální městské elektrokolo EasyBike MOVE. Můžete ho kdekoli postavit na stojánek a zamknout integrovaným zámkem. Městská kola mají zpravidla i nosiče, na které pohodlně umístíte košík s nákupem. A co si budeme povídat, kola v městském designu jsou teď moderní a budou i skvělým doplňkem.

Pokud své kolo potřebujete i převážet, ať už autem nebo tramvají, oceníte klasickou skládačku, třeba EasyBike SMART. Je to tak, už i tento evergreen můžete sehnat jako moderní elektrokolo. Výhodou skládacího kola je také to, že ho lépe uložíte i doma v bytě. Kolo složíte a rozložíte během pár vteřin, zvládne to opravdu každý. Není třeba žádného nářadí, jen otočíte páčkou a je to. Ale nebojte, za jízdy se to nestane. Novinkou mezi skládacími elektrokoly je EasyBike SMART, který zaujme svým originálním minimalistickým designem. Více o elektrokolech EasyBike se dozvíte na www.easy-bike.cz.

Ať už si vyberete variantu pro město, terén nebo skládačku, elektrokolo vám může hodně ulehčit život. S výběrem vám rádi poradí v prodejnách Auto Kelly, kde se značka elektrokol EasyBike prodává. Navštivte jakoukoliv z 83 Auto Kelly prodejen po celé ČR a můžete si zde vystavená kola prohlédnout nebo vyzkoušet. A pokud si na elektrokole budete chtít čas od času užít jízdu pěkně po staru, není nic lehčího než pohon vypnout a prostě šlapat. Nezapomeňte na helmu a šťastnou cestu!

Projekt Dopravní jednička je realizován za přispění finančních prostředků z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů


Další články

Děkovačka na Pocastu roku

Ředitel BESIPu vyhlašoval kategorii na Podcastu roku Tomáš Neřold Děkujeme za podporu projektu Bezpečně na cestě ...