Podcastová série Bezpečně na cestě se zaměřuje na všechny účastníky silničního provozu od malých dětí přes mladé řidiče až po seniory.

Autor: Alena Špergová

V letošním roce se na českých silnicích stalo již více než 84 tisíc dopravních nehod, při který zahynulo 427 osob a 1 418 lidí bylo těžce zraněno. Ke snížení této statistiky se snaží přispět i projekt Bezpečně na cestě společnosti Active Radio. Projekt samotný je financován z prostředků Fondu zábrany škod a to podle pravidel uveřejněných na stránkách www.fondzabranyskod.cz.

Právě v rámci tohoto projektu vznikla již loni podcastová série Bezpečně na cestě a letos do ní přibylo 10 nových dílů. V nich si moderátor Tomáš Fíla povídal s hosty z různorodých oborů a díky tomu obsáhli témata týkající se všech skupin účastníků silničního provozu – hlavním cílem projektu je totiž oslovovat nejen všechny věkové kategorie řidičů, ale i cyklistů nebo např. svědků dopravních nehod. Ti všichni totiž mohou přispět ke snížení nehodovosti a úmrtnosti na našich silnicích.

Prvním hostem v letošním roce nemohl být nikdo jiný než vedoucí BESIPu Tomáš Neřold, který shrnul chování českých řidičů, ale prozradil i to, za co sám dostal naposledy pokutu. Jako další odborník dorazil i ředitel dopravní policie plukovník Jiří Zlý. Jaký je on sám jako řidič? To se dozvíte právě v dílu s ním.

Kromě hostů z řad odborníků, které doplnil i šéf Asociace atuškol Aleš Horčička nebo prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek, si v podcastu můžete poslechnout i rozhovory s motoristickými novináři Františkem Fialou a Jaroslavem Šímou. O svých zkušenostech na silnicích promluvili i známé osobnosti jako DJ a moderátor Evropy 2 Ondra Vodný nebo moderátor Frekvence 1 Míra Michálek, který je vášnivým cyklistou a s jízdou na kole v silničním provozu má bohaté zkušenosti nejen z Česka ale i ze zahraničí.

Velmi zajímavým dílem byl rozhovor s hudebníkem a členem kapely Čechomor Karlem Holasem, který v rozhovoru s Tomášem Fílou představil projekt Vize 0. Z pozice záchranáře promluvil i Tomáš Lán, který je zároveň vedoucím výcvikového střediska hl. m. Prahy, který posluchačům poradil, co udělat jako první, pokud se stanou svědky dopravní nehody.

 

Celou podcastovou sérii si můžete poslechnout na webu https://talk.youradio.cz/porady/bezpecne-na-ceste

 

Další články

Co dělat při požáru vozidla?

Projekt Ty to zvládneš ! Velké riziko ohrožení života nebo těžkého zranění v současném dopravním provozu ...