Kvíz: V jakém pořadí projedou vozidla křižovatkou?

Autor: Alena Špergová

V rámci projektu Bezpečně na cestě jsme si pro vás připravili kvíz o pravidlech silničního provozu. Mezi tzv. základní znalosti patří i znalost křižovatek. Řada řidičů má s nimi problém, a jak jste na tom vy? Troufnete si na jednu vzorovou?

Pojďte si s námi nanečisto vyzkoušet křižovatku, která dokáže zamotat hlavu nejednomu řidiči. Jde o křižovatku s tramvajemi. Na podzemní komunikaci se nachází modré, růžové vozidlo a dvě tramvaje. V jakém pořadí projedou vozidla křižovatkou?

Foto: naucseridit.cz

Jaké je řešení?

Vzhledem k tomu, že se na hlavní pozemní komunikaci nachází pouze modré vozidlo, proto projede křižovatku jako první. Následně pojedou tramvaje, protože růžové vozidlo odbočuje doleva a musí dát přednost tramvajím v obou směrech. Jako poslední tedy projede růžový automobil.

 

Projekt Bezpečně na cestě se zaměřuje na všechny účastníky silničního provozu od malých dětí přes mladé řidiče až po seniory. Každá ze značek skupiny Active Radio se zaměří na jinou cílovou skupinu. Díky tomu bude kompletně pokryta populace od 3 let a více.

Realizace projektu je financována z prostředků Fondu zábrany škod a to podle pravidel uveřejněných na stránkách www.fondzabranyskod.cz.

Další články

Co dělat při požáru vozidla?

Projekt Ty to zvládneš ! Velké riziko ohrožení života nebo těžkého zranění v současném dopravním provozu ...