Vyznají se Češi v dopravních pravidlech v souvislosti s cyklistikou?

Autor: Jiří Hoffmann

Ředitelka autoškoly: Jedna chyba může zničit spoustu životů

Je přísná a razantní. Ale bez toho to podle ní nejde. NICOLE BAUMRUKOVÁ RŮŽIČKOVÁ, ředitelka autoškoly, ke vztahu cyklistů a motoristů v podcastu říká: „Kdo chce do provozu, musí znát pravidla. Na silnici strávíme přibližně šedesát let, vyplatí se proto vědět, co smím a nesmím. A je jedno, jestli řídím auto nebo jezdím na kole. Chyba může zničit život spoustě lidí.”

Velké rozdíly vidí mezi začínajícími řidiči a profíky, případně řidiči referenty. „Ti, co řídí pracovně, mají pravidla načtená výrazně víc. Musí se je průběžně připomínat. Mladí mají větší mezery ve znalostech, ale jsou zase o něco vnímavější,“ přemítá.

„Především bychom si měli uvědomit, že na silnici máme práva, ale i povinnosti. Je to jednoduché – je třeba začít od pravidel. Podle nedávného výzkumu iniciativy Dám respekt se v nich Češi moc nevyznají Spousta lidí například nerozezná cyklokoridor od cyklopruhu. A to je nebezpečné pro cyklisty i motoristy. A ještě jedna věc, o které se v zákonech nepíše, je důležitá: vzájemná ohleduplnost,“ uzavírá Nicole Baumruková Růžičková.

také na Youradio Talk

Podcast Bezpečně na cestě | Osobní rozvoj | Youradio Talkhttps://talk.youradio.cz/porady/bezpecne-na-ceste

Další články

Co dělat při požáru vozidla?

Projekt Ty to zvládneš ! Velké riziko ohrožení života nebo těžkého zranění v současném dopravním provozu ...