Víkendový provoz v zahraničí – aktuality!

Autor: Redakce

Tento víkend se dají očekávat komplikace ve Vídni, na dálnici A9 a rakouských i chorvatských hraničních přechodech.

Tunel Gleinalm na dálnici A9 uzavřen 
Po požáru vozidla zůstává na několik týdnů zcela uzavřen tunel Gleinalm na rakouské dálnici A9. Objízdná trasa je vyznačena a vede po místních silnicích.

Uzavírky ve Vídni u Prátru
V rakouské metropoli bude od páteční 20 hodiny do pondělní 15 hodiny uzavřena dálnice A23 u Pratru. Objízdná trasa povede po provizorní komunikaci, která má jeden jízdní pruh. Navíc z dálnice A4 nebude možné najet na objízdnou trasu za dálnici A23 směr jih. „Očekáváme tu velké komplikace v dopravě a na všech příjezdech„, potvrdil obavy dopravní expert z rakouského autoklubu ÖAMTC.

Moto GP v rakouském Spielbergu
V rakouském městečku Spielberg se od pátku do neděle konají závody Moto GP. Největší nápor návštěvníků se očekává v neděli a tak počítejte s velmi silným provozem v okolí města a na Pyhrnské dálnici A9.

Kontroly na hranicích způsobují kolony
Kontroly vozidel kvůli migraci způsobují největší komplikace na dálnici A12 na hraničním přechodu Kufstein a dálnici A4 na hraničním přechodu Nickelsdorf. Zdržení tam v dopravní špičce dosahuje několik desítek minut.

Stavba dálnice ve Slovinsku
Ve Slovinsku staví tamní správa silnic novou dálnici A4 mezi městem Ptuj a hraničním přechodem s Chorvatskem Macelj. Již minulé víkendy ukázaly, že se tam pravidelně tvoří dlouhé kolony vozidel v obou směrech. Tento trend očekáváme i pro nadcházející víkend.

 

zdroj: ÚAMK

Další články