Tlačítko „SOS“ – nejen luxus pro nové vozy!

Autor: Redakce

Nikdo nechce zažít nehodu. Když už k ní ale dojde, její účastníci mohou být zranění, zmatení, vyděšení a neschopní řádně komunikovat. Být připraven na vše je sice značka ideál, ale se službou od ÚAMK a Auto ESA to není nic nemožného, alespoň  pro případ nehody.

Co je tlačítko SOS

Společnost ÚAMK a Auto ESA připravily pro své zákazníky speciální asistenční servis. Služba je dostupná 24 hodin denně včetně víkendů a svátku na čísle 1230 a nově také v zařízeních pracujících na platformě Android. Mobilní aplikace dokáže klienta nejen lokalizovat, ale také zasílat aktuální dopravní informace a rady na cestu. Asistenční služby se vztahují na celou Evropu a budou od října 2016 poskytovány každému zákazníkovi Auto ESA a členům ÚAMK.

 

Komu může být užitečné

Z našich průzkumů vyplynulo, že většina klientů, kteří potřebovali asistenční službu, mělo problém sdělit operátorovi, kde se aktuálně nachází,“ říká Petr Vomáčka z ÚAMK a dodává: „Mnohdy tak docházelo ke zbytečným zdržením s poskytnutím pomoci, ke stresování posádky a ohrožení bezpečnosti silničního provozu stojícím nepojízdným vozidlem.“ Nová aplikace má vše vyřešit. Stisknutím SOS tlačítka v aplikaci se klient spojí s operátorem, který na monitoru okamžitě vidí jeho polohu. Poskytnutí pomoci je tak mnohem efektivnější. Navíc, například v případě nehody, mohou operátoři ÚAMK spolupracovat se záchrannými složkami a poskytnout jim detailní informace o poloze vozidla.

Nejen pro nové vozy

Asisteční služby byly doposud standardem při prodeji nových vozů,“ říká Pavel Foltýn z Auto ESA a pokračuje: „Jsme proto velice rádi, že se s ÚAMK podařilo spustit projekt asistence i pro vozy ojeté a to navíc bez omezení stáří nebo počtu ujetých kilometrů.“ Asistenční služby jsou velmi rozsáhlé a pokrývají nejen rizika vyplývající z případné autonehody nebo poruchy vozu, ale také třeba z vandalismu nebo nesprávného natankování pohonných hmot. Samozřejmostí je tlumočnická služba, předání vzkazu blízké osobě, náhradní vozidlo nebo přeprava osob i zavazadel na cílové místo.
Jako bonus obdrží každý člen asistenčního programu slevovou kartu, která držitele opravňuje k čerpání slev ve výši až 35 % na služby v oblasti ubytování, servisu, čerpání pohonných hmot nebo využití služeb autopůjčoven. Slevy v rámci programu ÚAMK Recommended jsou poskytovány na území ČR, slevy v rámci programu SHOW YOUR CARD potom na území celého světa.

zdroj: ÚAMK

Další články