Jak si užít jízdu na kole bezpečně?

Autor: Redakce

Čas léta, prázdnin a prosluněného počasí nás vybízí k dlouhým vyjížďkám na kole. Jak si ale v každodenním ruchu užít jízdu na kole bezpečně?  Jaké je povinné vybavení? Jak se jezdí v cizině? To vše, a spoustu dalších rad najdete v nově vydané brožuře „Bezpečně na kole“.

Na 32 stranách cyklistické brožury se dozvíte všechny potřebné základní informace. V jednotlivých kapitolách najdete povinné i doporučené vybavení na kolo, podíváte se na nejrozšířenější současné druhy kol, a přečtete si, jak se na kole bezpečně pohybovat. Přehledně si osvěžíte dopravní značky, které jsou určeny speciálně pro cyklisty.

Prostor je věnován i tomu, jak se vydat na výlet na kole s dětmi a připomene, jakým způsobem se někdy k cyklistům na silnicích chovají řidiči automobilů. Další část se zabývá jízdou na kole v zahraničí, jaké v cizině panují kolem cyklistiky zvyklosti. Poučí i o doplňcích, které si cyklista může na kolo pořídit a připomene, proč by se měla používat cyklistická přilba, a co všechno se může stát, pokud jí cyklista nebude mít při nehodě na hlavě.

Obsah brožury najdete v PDF na http://www.ibesip.cz/data/web/soubory/cyklista/bnk-2016-kompri-web.pdf

Další články

Děkovačka na Pocastu roku

Ředitel BESIPu vyhlašoval kategorii na Podcastu roku Tomáš Neřold Děkujeme za podporu projektu Bezpečně na cestě ...