Budoucí maminka za volantem i na sedadle spolujezdce

Autor: Redakce

Ženy jsou u nás všeobecně vzato, dobré řidičky. Statistiky dokazují, že jezdí opatrněji, mají drobnější a méně závažné dopravní nehody než muži a rychlost je příčinou jejich nehod spíš výjimečně.

Občas si špatně vyměříme místo na parkování, na křižovatce bez značek zapomeneme na pravidlo pravé ruky nebo plechového mazlíčka „oťukneme“ při couvání. Ve chvíli kdy začneme jezdit dva – tedy s budoucím potomkem pod srdcem, je třeba ještě víc opatrnosti.

Čísla jsou bohužel alarmující 70% všech těžkých úrazů v těhotenství mají na svědomí právě dopravní nehody. Odborníci, porodníci i dopravní specialisté se shodují na tom, že bezpečnostní pás by měl být pro těhotnou ženu nejen ze zákona povinností, ale z hlediska její osobní zodpovědnosti naprostou samozřejmostí.

Riziko usmrcení nenarozeného miminka je bez bezpečnostního pásu 4x vyšší než s ním. Proto se vždy poutejte, bez ohledu na to jakou vzdálenost se chystáte ujet!

Ve vyšším stádiu těhotenství mají ženy tendenci „odmítat“ vše co je nějakým způsobem omezuje, tedy i bezpečnostní pás. V tom případě radíme pořídit si specielní bezpečnostní pás pro těhotné. Ten je přizpůsobený na zvětšující se bříško a nezpůsobuje maminkám žádné problémy. S tím správným výběrem bezpečnostního pásu si poradíte samy, stačí si najít na internetu pár recenzí různých výrobků a zkontrolovat si jestli má výrobek potřebný atest nebo certifikát.

Další články

Děkovačka na Pocastu roku

Ředitel BESIPu vyhlašoval kategorii na Podcastu roku Tomáš Neřold Děkujeme za podporu projektu Bezpečně na cestě ...